Rozbudowa ul. Unii Lubelskiej

środa, 13 listopad 2019,

Efekty rozpoczętych w lipcu prac, związanych z rozbudową ul. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, oraz przebudową tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej, są coraz bardziej widoczne. Trwa już budowa pierwszego fragmentu torowiska, od istniejącej drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do ul. Obodrzyckiej, do budowanej nowej pętli.

W wyniku prowadzonych prac do końca przyszłego roku rozbudowana zostanie ul. Unii Lubelskiej, a trasa tramwajowa doprowadzona zostanie do nowej pętli tramwajowo-autobusowej. Dzięki temu osiedla przy ul. Falistej oraz Unii Lubelskiej zostaną lepiej skomunikowane z resztą miasta i więcej osób będzie mogło korzystać z transportu publicznego. Za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się również atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie.

Video z prowadzonych prac można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/trwa-rozbudowa-ul-unii-lubelskiej-i-budowa-nowej-petli-przesiadkowej


Źródło: PIM

Projekt "Badania i opracowanie planu transportowego Aglomeracji Poznańskiej" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 (POPT 2007-2013)