Wprowadzono strefę zamieszkania na Ostrowie Tumskim

środa, 10 czerwca 2020,

Od dzisiaj tj. 10 czerwca 2020 r. zaczyna obowiązywać "strefa zamieszkania" na Ostrowie Tumskim. Zmiany podyktowane są koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i osób odwiedzających tą historyczną, reprezentacyjną część miasta.  

 

Dotychczas piesi odwiedzający znajdujące się tam muzea, katedrę czy mieszkający w pobliżu, zmuszeni byli do lawirowania pomiędzy zaparkowanymi na całym odcinku samochodami. Za sprawą wprowadzonej strefy zamieszkania, a co za tym idzie narzuconego ograniczenia prędkości poruszających się tam pojazdów do 20 km/h i możliwości parkowania tylko w wyznaczonych miejscach, poprawić ma się bezpieczeństwo pieszych.

 

Dzięki wprowadzonej strefie osoby poruszające się na piechotę będą miały możliwość poruszać się po chodniku bez przeszkód w postaci zaparkowanych pojazdów oraz uzyskają przed nimi pierwszeństwo .   


zrodlo: poznan.pl

Projekt "Badania i opracowanie planu transportowego Aglomeracji Poznańskiej" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 (POPT 2007-2013)